Siódmy zeszyt Schulz/Forum

 
Mamy przyjemność ogłosić długo oczekiwany siódmy zeszyt "Schulz/Forum" zorganizowany wokół problematyki masochizmów. W nowym numerze pierwszy polski przekład „Psychopathia Sexualis” Richarda von Kraffta-Ebinga i masochistyczne fotografie z jego zbiorów. George Bataille o Kraffcie, Julia Kristeva o miłości poza Ziemią, Gilles Deleuze przygląda się Sacher-Masochowi, a Tomasz Swoboda – spojrzeniu Deleuze’a na Sacher-Masocha. Kapitan Henry Węgrocki z wojskowych służb medycznych – nieznany dotąd korespondent Schulza – omawia masochistyczne wątki jego twórczości. List Schulza do Węgrockiego przekładają z angielskiego Mirosław Wójcik, Piotr Millati i Jerzy Jarzębski.
 
Paweł Dybel wyznacza Schulzowski próg wstydu, Stanisław Rosiek i Filip Szałasek reinterpretują sen o kastracji z listu do Szumana, Marcin Romanowski pisze o poglądach Ficowskiego na masochizm, Jerzy Kandziora o kolegach Schulza i o tym, co z nich zostało. Prezentujemy nieletnią muzę Schulza-portrecisty – Irenę Kejlinównę, a także trzy listy Tadeusza Lubowieckiego (Izydora Friedmana) do biografa Schulza i fotograficzne przykłady metatropizmu. Jan Gondowicz oraz Eliza Kącka wikłają się w nierozwiązane zagadki schulzologii, a Ariko Kato szuka podobieństw między Schulzem i Eduardem Fuchsem.
z
 
Zapraszamy do lektury wersji elektronicznej na Issu, Academia.edu oraz platformie czasopism UG. Wariant drukowany już niebawem dostępny w internetowej księgarni słowo/obraz terytoria.
Zachęcamy do współtworzenia pisma – nabór tekstów prowadzimy w trybie ciągłym (publikacja = 5 pkt. wg listy ministerialnej, część B).
 
 
Redakcja Schulz/Forum
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 16. Styczeń 2017 - 09:15; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 16. Styczeń 2017 - 09:19; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka