Nauka

"Obrachunki Fordowskie" w Programie 2 Polskiego Radia

Ostatnia modyfikacja: piątek, 31 Styczeń, 2025 - 11:09

Dr hab. Grzegorz Piotrowski, prof. UG i dr Karol Szymański z Katedry Kulturoznawstwa w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG 29 stycznia 2025 roku podzielili się  ze słuchaczami Programu 2 Polskiego Radia informacjami na temat poświęconego reżyserowi Aleksandrowi Fordowi wieloletniego projektu badawczego "Obrachunki Fordowskie", a zwłaszcza zakupionego przez nich pod koniec ubiegłego roku, w jednym z amerykańskich domów aukcyjnych, scenariusza filmu „Korczak i jego dzieci” autorstwa Bena Barzmana.

Działalność Koła Naukowego „Translator”

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 23 Styczeń, 2025 - 20:12

Nasi studenci z Koła Naukowego „Translator” przetłumaczyli tradycyjnie u schyłku roku kalendarzowego kolejną już kolędę, która została opublikowana w świątecznym numerze naszej „Gazety Uniwersyteckiej” (zob. zdjęcie).  Tym razem podjęliśmy  się tłumaczenia naszej polskiej kolędy „Bóg się rodzi”, która – jak się okazało – wzbudza swoją treścią ogromne zainteresowanie nie tylko wśród Polaków, lecz także wśród odbiorców niemieckich.

Nowa książka prof. UG Katarzyny Kaczor "Jaga w matriksie. Legendy Polskie w epoce konwergencji"

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 9 Styczeń, 2025 - 12:36
Miło nam poinformować, że nakładem wydawnictwa Universitas ukazała nowa książka prof. UG Katarzyny Kaczor z Zakładu Kulturoznawstwa w Instytucie Badań nad Kulturą na Wydziale Filologicznym UG zatytułowana Jaga w matriksie. Legendy Polskie w epoce konwergencji.