For outgoing students
Erasmus+ 2023/2024
UWAGA STUDENCI
W dniach 15.02.-1.03.2024 r. będzie trwała rekrutacja na wyjazdy w ramach programu Erasmus+ na rok 2024/2025 z możliwością odbycia semestru studiów na następujących uczelniach:
Univerza v Ljubljani, Lublana (Slowenia)
Universidad de Cádiz, Kadyks (Hiszpania)
Christian Albrechts Universität in Kiel, Kilonia (Niemcy)
Université de Bretagne Occidentale, Brest (Francja)
Universidad de Salamanca, Salamanka (Hiszpania)
- zaświadczenie o średniej ocen w semestrze zimowym 2023/2024;
- list motywacyjny;
- opinia osób prowadzących zajęcia z praktycznej nauki języka łacińskiego lub greckiego;
- wypełniony i podpisany formularz stypendysty (dwustronnie wydrukowany, z podpisem na obu stronach), do pobrania na stronie TUTAJ.
- zaświadczenie o stypendium socjalnym (jeśli przysługuje);
- jeśli dotyczy – deklaracja posiadania orzeczenia o niepełnosprawności poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu stypendysty;
- dodatkowo potwierdzenie znajomości języka francuskiego (dla osób ubiegających się o wyjazd do Brestu), hiszpańskiego (dla osób ubiegających się o wyjazd do Kadyksu i Salamanki), niemieckiego (dla osób ubiegających się o wyjazd do Kilonii).
Zasady realizacji wyjazdów w ramach programu Erasmus+
- Możliwe są wyjazdy tylko na te uczelnie, z którymi Zakład ma podpisane umowy międzyinstytucjonalne (wymienione powyżej).
- Pobyt na uczelni goszczącej nie może być krótszy niż 3 miesiące, czyli 90 dni.
- Studenci 2 roku I stopnia oraz 1 roku II stopnia mogą ubiegać się jedynie o pobyt w semestrze zimowym; studenci 3 roku I stopnia – o pobyt w semestrze letnim, pod warunkiem, że zostaną uruchomione studia II stopnia;
- Miesięczna stawka stypendium: 670 euro
- Studenci w trudnej sytuacji materialnej mogą otrzymać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 250 euro miesięcznie (w przeliczeniu na złotówki). Student może otrzymać to dodatkowe wsparcie materialne, jeśli w czasie trwania rekrutacji posiada ważną decyzję o przyznaniu mu świadczenia ze środków Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów i Doktorantów UG. Kopię takiej decyzji należy złożyć wraz z kompletem dokumentów.
- Student ma możliwość wyjazdu na każdym poziomie studiów na łączny okres 12 miesięcy.
- Osoby z niepełnosprawnościami mogą otrzymać dodatkowe wsparcie w wysokości 250 euro miesięcznie. Pierwszym warunkiem otrzymania wsparcia jest deklaracja posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Deklaracja odbywa się poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w Formularzu Stypendysty.
- Po zaliczeniu przedmiotów na uczelni zagranicznej zaliczamy ich ekwiwalenty, co w praktyce umożliwia zaliczenie całego semestru na Uniwersytecie Gdańskim. Wszyscy zakwalifikowani studenci mają obowiązek zrealizować program studiów adekwatny dla ich kierunku oraz zatwierdzony w Porozumieniu o Programie Studiów (Learning Agreement) opiewający na min. 30 punktów ECTS/semestr. Uwaga! Liczba punktów ECTS w LA może być pomniejszona o liczbę punktów zaplanowanych w toku studiów za seminarium licencjackie/magisterskie, jednakże pomniejszenie nie może przekroczyć 10 punktów ECTS.
Koordynator Programu Erasmus+ w Zakładzie Filologii Klasycznej
dr hab. Tatiana Krynicka, prof. UG
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Załącznik nr 3 Formularz stypendysty programu Erasmus+ | 207.42 KB |
Erasmus+ 2022/2023
Spotkanie rekrutacyjne (ocena złożonych dokumentów + rozmowa kwalifikacyjna) odbędzie się 7 marca 2023 (wtorek), o godz. 17.00 w sali 4.65.
Osoby ubiegające się o wyjazd proszone są o złożenie następujących dokumentów:
1) zaświadczenie o średniej ocen w semestrze zimowym 2022/2023;
2) list motywacyjny;
3) opinia osób prowadzących zajęcia z praktycznej nauki języka łacińskiego i greckiego;
4) wypełniony i podpisany formularz stypendysty (dwustronnie wydrukowany, z podpisem na obu stronach)
5) zaświadczenie o stypendium socjalnym (jeśli przysługuje);
6) jeśli dotyczy – deklaracja posiadania orzeczenia o niepełnosprawności poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola w formularzu stypendysty;
7) dodatkowo dla osób ubiegających się o wyjazd do Kadyksu – potwierdzenie znajomości języka hiszpańskiego, a dla osób ubiegających się o wyjazd do Kilonii – potwierdzenie znajomości języka niemieckiego.
Zeskanowane dokumenty należy przesłać na adres: tatiana.krynicka@ug.edu.pl do dnia 6.03.2022 r. do godziny 17.00, następnie zaś dostarczyć je – w wersji papierowej – na wspomniane wyżej spotkanie rekrutacyjne.
Przy wyborze kandydatów decydować będą następujące kryteria:
- znajomość wskazanych języków (angielski / hiszpański / niemiecki);
- średnia ocen;
- aktywność naukowa i społeczna;
- uzasadnienie wyjazdu oraz plan jego wykorzystania.
Zasady realizacji wyjazdów w ramach programu Erasmus+
1) Możliwe są wyjazdy tylko na te uczelnie, z którymi Zakład ma podpisane umowy międzyinstytucjonalne (wymienione powyżej). Aktualny wykaz umów znajduje się:
2) Pobyt na uczelni goszczącej nie może być krótszy niż 3 miesiące, czyli 90 dni.
3) Studenci 2 roku I stopnia oraz 1 roku II stopnia mogą ubiegać się jedynie o pobyt w semestrze zimowym; studenci 3 roku I stopnia – o pobyt w semestrze letnim, pod warunkiem, że zostaną uruchomione studia II stopnia;
4) Miesięczne stawki stypendium:
- Niemcy, Hiszpania – 670 euro
- Słowenia – 600 euro
6) Studenci w trudnej sytuacji materialnej mogą otrzymać dodatkowe dofinansowanie w wysokości 250 euro miesięcznie (w przeliczeniu na złotówki). Student może otrzymać to dodatkowe wsparcie materialne, jeśli w czasie trwania rekrutacji posiada ważną decyzję o przyznaniu mu świadczenia ze środków Funduszu Pomocy Materialnej dla Studentów i Doktorantów UG. Kopię takiej decyzji należy złożyć wraz z kompletem dokumentów.
7) Student ma możliwość wyjazdu na każdym poziomie studiów na łączny okres 12 miesięcy.
8) Osoby z niepełnosprawnościami mogą otrzymać dodatkowe wsparcie w wysokości 250 euro miesięcznie. Pierwszym warunkiem otrzymania wsparcia jest deklaracja
posiadania orzeczenia o niepełnosprawności. Deklaracja odbywa się poprzez zaznaczenie
odpowiedniego pola w Formularzu Stypendysty.
9) Po zaliczeniu przedmiotów na uczelni zagranicznej zaliczamy ich ekwiwalenty, co w praktyce umożliwia zaliczenie całego semestru na Uniwersytecie Gdańskim. Wszyscy zakwalifikowani studenci mają obowiązek zrealizować program studiów adekwatny dla ich kierunku oraz zatwierdzony w Porozumieniu o Programie Studiów (Learning Agreement) opiewający na min. 30 punktów ECTS/semestr. Uwaga! Liczba punktów ECTS w LA może być pomniejszona o liczbę punktów zaplanowanych w toku studiów za seminarium licencjackie/magisterskie, jednakże pomniejszenie nie może przekroczyć 10 punktów ECTS.
Koordynator Programu Erasmus+ w Zakładzie Filologii Klasycznej
dr hab. Tatiana Krynicka, prof. UG
Wykładowcy wizytujący ZFK ISKiS w ramach programu Erasmus+
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
Formularz stypendysty wersja edytowalna | 62.32 KB |