Debata studencka Less Waste. Dlaczego to istotne?

Serdecznie zapraszamy na oficjalne otwarcie projektu "Less Waste. Dlaczego to istotne?"!

7 marca na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego porozmawiamy o tym czy czasami limity są w porządku i czy, tak całkiem serio, warto się ograniczać. Porozmawiamy o śmieciach i o ich braku. O nadmiarze i umiarze. I o tym, dlaczego nie trzeba od razu być "zero" a wystarczy postarać się być "less". Zapraszamy!

z

Naszymi gośćmi będą:

Foodsharing Trójmiasto - inicjatywa społeczna mająca na celu ograniczenie marnowania jedzenia jednocześnie dająca możliwość podzielenia się posiłkiem z osobami niezamożnymi.

*
Gość specjalny: Kasia Wągrowska z bloga Ograniczam Się.
Kasia jest autorką nie tylko bloga, ale także pierwszej w Polsce książki o życiu zero waste. Sama o sobie mówi, że "uczy się, jak żyć świadomie, w zgodzie z naturą i samą sobą". Uwielbia książki, naturalne kosmetyki i swoje dzieci. Podobno nadal uczy swojego kota, żeby nie chodził po kuchennych blatach. 

*
Panel poprowadzi: Basia Grabowska, autorka bloga niepiszepoalkoholu.pl, na którym nazywa siebie propagatorką samoświadomości i samorealizacji. Studentka pierwszego roku Zarządzania Instytucjami Artystycznymi, działaczka w Kulturalny Kolektyw UG. Prywatnie miłośniczka zielonej herbaty, podróży, ludzi, słów i rozmów.
*
KIEDY? 
7 marca (środa) o 18:30 
(Równo o godzinie 18:30 rozpocznie się panel, osoby zainteresowane prosimy o możliwe przybycie kwadrans wcześniej, w celu zajęcia miejsca.) 

GDZIE?
Na (starym) Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego, tj. przy Wita Stwosza 55. Widzimy się w auli 1.47!

ZA ILE? I DLA KOGO?
Na wydarzenie obowiązuje wstęp wolny i nie wymagamy wcześniejszej rejestracji. Panel dyskusyjny jest otwarty nie tylko dla studentów, ale także dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów zainteresowanych tematem ekologii. 

*
Projekt "Less Waste. Dlaczego to istotne?" jest projektem promującym ekologię i ochronę środowiska. Panel dyskusyjny, na który zapraszamy 7 marca, oficjalnie rozpocznie cykl warsztatów, przewidujących np.: szycie dizajnerskich toreb ze starych banerów, wytworzenie naturalnych kosmetyków czy renowację starych mebli. Mówiąc o recyklingu, upcyklingu i ograniczeniu odpadów chcemy pokazać, że życie w zgodzie z ekologią może być proste i ciekawe. 

W świecie ogarniętym przez konsumpcjonizm, w którym liczy się jedynie ilość, chcemy podjąć wyzwanie walki o lepsze jutro. Dla środowiska, dla nas i dla przyszłych pokoleń. 

A ty? Dołączysz i podejmiesz wyzwanie #lesswaste?

Do zobaczenia!

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 28. luty 2018 - 09:16; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka Ostatnia zmiana: środa, 28. luty 2018 - 09:19; osoba wprowadzająca: Anna Malcer-Zakrzacka