Wydarzenia
10 lat Etnofilologii kaszubskiej - wykład dr Justyny Pomierskiej w Senacie RP
Miło nam poinformować, że dr Justyna Pomierska, przewodnicząca rady programowej kierunku Etnofilologia kaszubska na Wydziale Filologicznym UG, została zaproszona do wygłoszenia referatu w Senacie RP na posiedzeniu Kaszubskiego Zespołu Parlamentarnego, zorganizowanego z okazji 20. rocznicy uchwalenia ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych oraz o języku regionalnym, które odbędzie się na 22 stycznia 2025 r.
Konferencja naukowa poświęcona Ryszardowi Wojciechowskiemu
W najbliższy piątek 17 stycznia 2025 roku odbędzie się konferencja naukowa poświęcona Ryszardowi Wojciechowskiemu.
- kiedy? 17.01.2025, pocz. godz. 11.00
- gdzie? aula w gmachu ASP w Warszawie, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 37/39
W zamierzeniu organizatorów konferencja ma na celu przypomnienie działalności artystycznej i pedagogicznej polskiego artysty Ryszarda Wojciechowskiego (1939-2003).
Za nami spotkanie z Profesorem Mirosławem Pęczakiem
We wtorek, 7 stycznia 2025 roku, na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się otwarte spotkanie naukowe, którego gościem był prof. Mirosław Pęczak z Uniwersytetu Warszawskiego. Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, zainteresowanych tematyką kultury i muzyki popularnej.
Jak rozwijać markę osobistą i firmową w mediach społecznościowych?
Jak rozwijać markę osobistą i firmową na Instagramie, Facebooku i TikToku?
Na to pytanie odpowie Damian Mrożek, ekspert ds. marketingu i mediów społecznościowych, specjalizujący się w budowaniu i rozwijaniu marek w środowisku cyfrowym. Tworzy on strategie, które pomagają firmom i osobom indywidualnym osiągać sukces wizerunkowy, rozwija własną markę osobistą (@lowca.zycia) oraz wspiera inne projekty, dbając o to, by ich przekaz skutecznie docierał do odpowiednich odbiorców.
Ukazała się nowa książka Pani Profesor Katarzyny Kaczor!
Z ogromną radością informujemy, że nakładem wydawnictwa Universitas ukazała się nowa książka autorstwa Pani Profesor Katarzyny Kaczor, zatytułowana „Jaga w matriksie. Legendy Polskie w epoce konwergencji”.
Spotkanie z trójmiejskim dziennikarzem na temat kontaktów z mediami
W czwartek, 9 stycznia 2025 r., zapraszamy na spotkanie z Rafałem Mrowickim, doświadczonym trójmiejskim dziennikarzem, który podzieli się ze studentami praktycznymi wskazówkami dotyczącymi skutecznej komunikacji z mediami.
W trakcie wydarzenia uczestnicy dowiedzą się:
- Jak pisać, aby zainteresować odbiorców i przyciągnąć uwagę czytelników?
- Jak skutecznie docierać ze swoimi tekstami do mediów tradycyjnych?
- Jak budować relacje i komunikować się z dziennikarzami?
Szczegóły wydarzenia
Otwarte spotkanie naukowe z prof. Mirosławem Pęczakiem
Serdecznie zapraszamy na otwarte spotkanie naukowe, które odbędzie się we wtorek, 7 stycznia 2025 roku.
Wydarzenie będzie okazją do wysłuchania wykładu prof. Mirosława Pęczaka z Uniwersytetu Warszawskiego, który opowie o „O społecznym funkcjonowaniu muzyki popularnej w Polsce”.
Po wykładzie przewidziana jest dyskusja, w której uczestnicy będą mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami oraz zadać pytania naszemu prelegentowi.
Szczegóły wydarzenia:
IFG w świątecznym nastroju
Ostatni przedświąteczny tydzień jest zawsze bardzo miłym czasem w IFG. 18.12. spotkali się studenci i studentki I roku filologii germańskiej, III roku filologii germańskiej specjalności nauczycielskiej i II roku niemcoznawstawa oraz prowadzący z nimi zajęcia wykładowcy. Było miło, radośnie, przytulnie, koleżeńsko, smacznie, głośno i "nur ein kleines bisschen" quizowo-dydaktycznie.
Zapraszamy na Wigilię Kulturoznawców
Drodzy Studenci, Pracownicy i Sympatycy Kulturoznawstwa!
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na wigilię kulturoznawców, która w tym roku przeniesie nas w wyjątkowy klimat świątecznej Irlandii!