Kultura
Mity nordyckie - spektakl improwizowany
Dnia 2. grudnia 2024 r. w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku odbędzie się spektakl improwizowany, którego tematem będzie bogactwo mitów nordyckich.
„English for kids!” - wystawa w Bibliotece Neofilologicznej na Wydziale Filologicznym
Kiedyś łacina, później francuski, a od kilkudziesięciu lat angielski - to on podbił świat i stał się językiem międzynarodowym, umożliwiającym komunikację w niemal każdym kraju na świecie. Rola języka angielskiego jako języka powszechnego jest wyraźnie widoczna w globalnych relacjach społecznych, gospodarczych, kulturalnych i politycznych. Dziś jest najczęściej wybieranym do nauki językiem obcym jest zdecydowanie angielski.
Nagroda Rektora UG dla teatru tańca PUZZLE, spektaklu w reżyserii Karoliny Kucy, projektu dyplomowego studentów Zarządzania i komunikacji w sztukach scenicznych
Audycja w Radiu Gdańsk o "PSTRO. II Przeglądzie Studenckich Teatralnych Realizacji Offowych" z udziałem dziekan, prof. Małgorzaty Jarmułowicz i studentów, twórców teatralnych z Filologicznego UG
Zapraszamy do posłuchania audycji "Dobry wieczór z kulturą" w Radiu Gdańsk S.A. na temat "PSTRO. II Przeglądu Studenckich Teatralnych Realizacji Offowych", który odbył się 26 października w Teatrze Miniatura w Gdańsku.
Pokaz filmów finałowych SEA-EU Film Festival w Centrum Filmowym UG
4 grudnia 2024 o 17:00 zapraszamy na pokaz filmów finałowych SEA-EU Film Festival w Centrum Filmowym UG!
Trwa festiwal Cinerama Fest 2024. Zapraszamy!
Trwa festiwal Cinerama Fest 2024 w Centrum Filmowym UG.
Wieczór Przyjaciół – w pierwszą rocznicę śmierci Pawła Huelle
27 listopada 2024 roku, o godzinie 18:00, zapraszamy do Centrum Św. Jana w Gdańsku na wyjątkowe wydarzenie upamiętniające pierwszą rocznicę śmierci Pawła Huellego – wybitnego pisarza, którego twórczość na stałe wpisała się w panoramę polskiej literatury, a jego postać pozostanie niezatartym śladem w sercach mieszkańców Gdańska.
Studenci skandynawistyki na "Norze" w Teatrze Wybrzeże
5 listopada studenci II roku skandynawistyki wybrali się do Teatru Wybrzeże, na spektakl pt. "Nora" na podstawie "Domu lalki" Henrika Ibsena. Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami grającymi w sztuce: panią Dorotą Androsz (Nora), panią Katarzyną Kaźmierczak (Kristine), panem Grzegorzem Gzylem ( Helmer), panem Cezarym Rybińskim (Krogstad). Aktorom gorąco dziękujemy za wspaniały, elektryzujący spektakl oraz inspirującą rozmowę. Dziękujemy też paniom i panom z obsługi, którzy cierpliwie poczekali z zamknięciem budynku 🙂
Mózg na ekranie. Jak zombie wgryzły się w popkulturę? - prelekcja Leili Słodowicz
Tuż przed Halloween mieliśmy okazję obejrzeć w Kinie IKM kultowy horror „Noc żywych trupów”. Projekcję poprzedziła prelekcja Leili Słodowicz z Zakładu Kulturoznawstwa. Przyjrzeliśmy się historii i kontekstom przedstawień zombie, a także zastanowiliśmy się nad potencjałem nieumarłych do ukazywania wciąż żywych lęków społecznych.