Edukacja

Wypłyń na szerokie wody z sojuszem SEA-EU - projekty dla studentów, doktorantów i pracowników

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 18 Listopad, 2024 - 13:50

Czy wśród studentów i pracowników Uniwersytetu Gdańskiego znajdziemy osoby, które poszukują wyzwań i są zainteresowane zdobyciem międzynarodowych doświadczeń? To doskonale się składa, bo przybywamy z ofertą inicjatyw organizowanych w ramach SEA-EU, czyli sojuszu 9 nadmorskich uniwersytetów europejskich.

Monograficzny numer "Tutoring Gedanensis". 10-lecie badań terenowych studentów Koła Naukowego Mozaika w Muzeum Wsi Mazowieckiej

Ostatnia modyfikacja: środa, 13 Listopad, 2024 - 13:31

Studenckie Koło Naukowe Mozaika, działające w Zakładzie Kulturoznawstwa Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem dr Aleksandry Wieruckiej, we współpracy z Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przeprowadziło badania terenowe na Mazowszu. Ten projekt badań trwa już dekadę. Z okazji dziesięciolecia badań wydano monograficzny numer czasopisma "Tutoring Gedanensis".

Rekrutacja na program MOST dla studentów i doktorantów na semestr letni 2024/2025

Ostatnia modyfikacja: środa, 6 Listopad, 2024 - 11:27

Tylko do 30 listopada trwa rekrutacja do programu mobilności studentów i doktorantów MOST!

Jeśli chcesz rozpocząć swoją semestralną przygodę na innej uczelni niż macierzysta, nie przegap tego terminu.

 

MOST to program mobilności studentów i doktorantów. Od 1999 r. cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, umożliwiając studiowanie przez semestr lub cały rok akademicki na jednej z ponad dwudziestu, polskich uczelni partnerskich.

Pomorska Noc Naukowców z Zakładem Filologii Klasycznej oraz Instytutem Anglistyki i Amerykanistyki

Ostatnia modyfikacja: piątek, 18 Październik, 2024 - 12:58

Za nami kolejna, druga, już edycja Pomorskiej Nocy Naukowców. W tym roku dr Ilona Chruściak, mgr Elżbieta Starek i dr Agnieszka Witczak z Zakładu Filologii Klasycznej na Wydziale Filologicznym UG przy współpracy z dr Joanną Tillack z Instytutu Anglistyki i Amerykanistyki czarowały odwiedzających na stoiskach z ciekawostkami ze świata antycznego, średniowiecznego i współczesnego. Wszyscy zaciekawieni bestiariuszami i zwierzętami mogli dowiedzieć się dlaczego angielski wyraz dog ma przymiotnik canine albo horse ma przymiotnik equine.